JetKontör Markası ile Türkiye’nin İlk Sanal Kontör Platformunun Yaratıcısı BİOTEKNO‘nun, Dijital Ürün Satışı ve Finansal Hizmetleri için Yarattığı OTS Türkiye’de İlk ve Tektir.

Kurucularının kurumsal deneyimlerini sermaye edinen BİOTEKNO, iddialı bir mobil teknoloji firması olarak sektöre 2003 yılında girdi ve o zamanki adı ile Telsim’ in, şimdiki Vodafone’ un Kurumsal Çözüm Ortağı oldu.

jet kontör2004 yılında mobil teknoloji hizmetlerine yönelik Ar-Ge çalışmalarına yoğunlaşan BİOTEKNO, 2005’te bu faaliyetlerin ilk meyvesini, Vodafone Ön Ödemeli Hatlar için Türkiye’deki ilk özel Sanal Kontör Platformu, JetKontör’ ü hayata geçirerek aldı. Hala dünyada benzeri olmayan bir iş modeli yaratılarak, ön ödemeli hat abonelerinin, mahalledeki telefoncudan, istedikleri her yerden, tüm Türkiye’de web yaygınlığında ve istenilen miktarda “kontör” satın alabilmelerini sağladı.

JetKontör Türkiye’ye Sanal Kontör Kullanmayı Öğretirken, Satış Noktalarına Yepyeni bir İş ve Kazanç Modeli Yarattı…

BİOTEKNO, Vodafone’un yönettiği, ilk ve tek sanal kontör dağıtıcılığının yaratıcısı ve öncüsü oldu. Rakiplerinden farklı olarak, içinde 800 Vodafone Shop ve 11.500 Vodafone Satış Noktasına ulaşan benzeri az bulunur bir bayi ağını, kendi yazılım ekibi ile geliştirdiği web tabanlı bir bayi yönetim uygulaması ile tek çatı altında toplamayı başaran BİOTEKNO, JetKontör ile ticari anlamda da büyümeye başladı.

2006 yılındaki rekor bir büyüme oranı ve 70 Milyon USD’ ye yakın yıllık cirosu ile Türk bilişim camiasına damgasını vuran BİOTEKNO’ nun öne çıktığı tek unsur büyüme hızı da değil. JetKontör, Sanal Kontör Platformu da 2006 yılı değerlerine göre Türkiye’nin En Başarılı İlk Beş E-Ticaret Platformu arasına girerek hak ettiği bir unvana daha sahip oldu. Kurulduğu günden bu yana hızla yükselen grafiği ile mobil iletişim sektöründe bir başarı öyküsü olarak yerini artık iyiden iyiye sağlamlaştıran BİOTEKNO dünyada örneğine rastlanmayan bu iş modeli Türkiye’de bir ilke imza atmıştır.

otsplatform logoOTS Bugün Birçok Satış Noktasında İşlettiği Elektronik Platform İle Türkiye’nin 81 Şehrinde, Tüm İlçe ve Köylerde Sıfır Hata ve %100 Müşteri Memnuniyeti İle Çalışır Durumdadır…

2003 yılında JetKontör ile başlayan serüvenimiz, 2009 yılında BİOTEKNO’nun Yerinde AR-GE Merkezi Mobiliva tarafından ilk ve tek Satış Noktası Platformu olan OTS’in  geliştirilmesiyle devam etmiştir. OTS, zamanın ötesinde bir bakış açısı ve çağa uygun geliştirilen çözümleriyle Türkiye’de ilk defa bir GSM numarasına yazarkasadan anında ve doğrudan kontör yüklenmesini sağlamıştır.

Yıllar içerisinde, teknolojideki gelişmelere, kullanıcıların dijital ürün kullanımının artışı ile OTS’’in hizmet verdiği markalar GSM operatörlerinden diğer dijital içeriklere doğru genişlemiş ve dijital ürünlerin sayısı özellikle 2016 yılından bugüne çok büyük hızla artmıştır. Bir çok global ve yerli markanın hizmetleri için sunduğu; pin, kod, krediler, yazarkasalar üzerinden mali fiş yanında verilen bilgi fişlerine basılmış, tüketicilerin Türkiye’nin 81 ilinde 25 bin satış noktasından hizmet alması sağlanmıştır.

OTS, her zaman kendini geliştiren ve genç ekibiyle, OTS e.Ticaret Platformunu yaratmıştır. Bu sayede fiziksel mağazalarımız birer elektronik ticaret alanlarına dönüşmüş ve depodan satışa başlamışlardır. Bu sayede mağazaların sınırlı metrekarelerine sığamayacak türde ürün satışları ile satış noktaları için elektronik ticaretten niş bir alanda rol alma fırsatı doğmuştur.

OTS geldiği noktada, TL Yükleme, Dijital Ürün Pin ve Oyun Pin Satışı, OTS e.Ticaret Platformu, Bakiye Yükleme, QR/ Kod ile Ödeme, Para Transferi ve Fatura Ödeme çözümleri ile iş ortaklarına daha fazla iş birliği ve kazanç elde etme imkanı sağlamıştır.

Bugün, geçmiş tecrübesi geleceğin ön görüsüyle OTS Tek Çözüm Ortağı  |  Tek Entegrasyon  |  Tek Kanal  |  Tek Platform misyonuyla yoluna devam etmekte ve Türkiye’nin 81 iline perakende çözüm sunmaktadır.

2003 yılında kurulan ve kurumsal tecrübesi yıllara dayanan BİOTEKNO olarak, Dijital İçerik ve Finansal Hizmet Markalarına ve Satış Noktalarına, uzman yazılım kadromuz, satış, proje ve ürün yönetimi, operasyon, saha, pazarlama ve müşteri hizmetleri ekiplerimizle Katma Değerli Çözümler sunduk, sunmaya devam ediyoruz.

harita

OTS, Dijital İçerik ve Hizmet Markalarını, ilçe bazında tüm Türkiye’de hem online hem fiziksel Satış Noktaları üzerinden Müşterileri ile bir araya getiriyor.

Finansal Hizmetler

finansalhizmetler

Karta, Hesaba Bakiye Yükleme
QR / Kod ile  Elektronik Ödeme
Kurumlara ait Fatura Tahsilatı
Mağazalar arası yurtiçi-yurtdışı Para Transferi
gibi İşlemlerin yazar kasalar, OKC, Kiosk veya Bilgisayarlar üzerinden gerçekleşmesini sağlayan çözümler sunmaktadır.

Dijital Ürün PIN Satışı

dijital ürün kod satışı

Dünyaca ünlü dijital içerik markaların abonelik, paket ve oyun pinlerini
Kullanıcıların kendisinin kullanabildiği ya da hediye edebildiği
Kolayca, stok sorunu olmadan
Yazar kasalar üzerinden gerçekleşmesini sağlayan çözümler sunmaktadır.

OTS e.Ticaret

katalogdan ürün satış

Satış noktalarında stok bulundurmadan, mağaza alanı sınırlarını böylece büyüten
Müşterilerin katalog, web sitesi, broşür vb. kanallardan seçtiği ürünlerin
Yazar kasa, cep telefonu mağazaları üzerinden satışını yapıp, ürünü müşterinin adresine ürün depolarından gönderilmesini sağlayan, siparişin nerede olduğunu yöneten çözüm sunmaktadır.

AR-GE Merkezimiz Mobiliva’da Uzman Mühendislerimiz İle Birlikte Kendi Teknoloji Ve Çözümlerimizi Geliştirerek Finansal Hizmet Ve Dijital Kod Satışları İle Türkiye’de İlklere İmza Atıyoruz. Sunduğumuz Yeni Nesil Çözümler İle Satış Noktalarını En Çok Tercih Edilen Yerler Haline Getirirken, Markaları da Alternatif Yüzlerce Satış Noktaları Üzerinden Servislerini Sunma İmkanı Veriyoruz.