Dijital Ürün & Finansal Hizmetler

Mağaza İçi | Mağaza Dışı | Online Pazarlama | QR Servis | Marka Yönetimi

Satış Noktası Pazarlama Çalışmaları

OTS, İş Birliği Yaptığı Markaların Satış Noktalarının, Online ve Fiziksel Mecralarında Pazarlama Süreçlerini Hayata Geçirir ve Aylık Ortalama Milyonlar Seviyesinde Marka Görünürlük Değeri Yaratır.

OTS, 2003 yılından bugüne kadar edindiği Satış Noktası ve Marka  yönetimi tecrübesini pazarlama faaliyetlerine aktararak, Marka ve Satış Noktalarını bir araya getirir. Yer aldığı binlerce Satış Noktası üzerinde, Markalara aylık ortalama 5 Milyon Türk Lirasının üzerinde bir pazarlama değeri yaratır.

OTS, Markaları Türkiye’nin 81 ili ve tüm ilçelerinde toplam 21.000 ’den fazla Satış Noktasında konumlandırır, Mağaza içi ve Mağaza dışı pazarlama kanallarını kullanır ve Markaların günde 6 milyondan fazla kişiye ulaşmasını sağlar.

Mağaza İçi Pazarlama Çalışmaları

Asalak – Dummy Card Çalışmaları,  Dijital ürün ve Finansal Hizmetlerin Satış Noktalarında kasa önü ve raf aralarında asılı bir şekilde sergilenmesi için tasarlanan kartlardır ve görünürlük oranı oldukça yüksektir.

Poster, Afiş ve Sticker Çalışmaları, müşterilerin kolayca görebileceği Yazarkasa önü, reyon arası, cam, dolap gibi Satış Noktasının farklı görünür alanlarında yer alır. Poster ve afişler üzerinde Marka görsel ve bilgilerin yer aldığı göz alıcı bir tasarım ile ilgili yerlerde sergilenir. üzerinde markalara özel tasarımıyla, Mağazanın reklam alanlarına göre cam, raf araları, kolon gibi alanlarda yer alır ve Mağaza içerisinde alışverişe hazır olan hedef kitleyi satın almaya yönlendirir

Flama Çalışmaları, Satış Noktasının tavan kısmından sarkıtılır ve oldukça dikkat çeker. OTS, Marka ve Satış Noktaları ile köprü kurarak çalışmanın hayata geçmesini sağlar. Flama çalışmaları, konumlandırıldıkları alan gereği oldukça dikkat çekicidir. Müşterilerin yürürken, reyon gezerken uzak mesafeden bile dikkat çeker. Flama çalışmaları ile hem Marka tarafında hem de Satış Noktası görünürlüğün ve satışların arttırılması hedeflenir.

Dijital TV Ekran Çalışmaları, Dijital ekranlar da çoğunlukla kasa önü ve reyonlarda bulunan TV’lerdir. Dijital TV’lerde Marka görselleri yayınlanır. Görseller hareketli ve değişken bir şekilde yayınlanır ve ilgi çeker. Satış Noktaları Dijital TV’ler ile hedef kitleyi satın almaya yönlendirir ve ciroların artmasına katkı sağlar.

Mağaza Dışı Pazarlama Çalışmaları

Mağaza dışında müşteri etkileşimini sağlayacak billboard, branda baskı çalışmaları, metro Modyo TV gibi pazarlama çalışmalarıyla Türkiye’nin 81 ilinde markanızın görünürlüğünü arttırır.

Billboard Çalışmaları, OTS’in Satış Noktası ve Markaları bir araya getirerek, ortak kampanya ya da Marka tanıtım amaçlı kullandığı reklam araçlarından birisidir. Sokak ya da caddede konumlandırılan, Billboardlar görünürlüğü en çok olan reklam araçlarındandır ve satışlara etkisi %30’un üzerindedir.

Branda Baskı çalışmaları, özellikle cadde üzerinde ki mağazaların dışında tente ya üzerinde ya da farklı alanlarda konumlandırılan büyük görsellerdir. Branda baskı çalışması sadece mevcut değil, lokasyonda bulunan potansiyel müşterileri de Satış Noktalarına kazandırır.

Metro Dijital TV Çalışmaları, Marka ya da Satış Noktaları metroların dijital ekranlarında yer alan TV’lerde yayınlanır. Modyo TV çalışmalarımız ile günlük metroya binen milyonlarca kişiye görünürlük sağlıyoruz. Şehirden şehire değişse de özellikle metropollerde günlük 3 milyondan fazla kişiye görünürlük sağlar.

Kiosk Çalışmaları, interaktif reklam ortamlarıdır, markaların tam zamanlı reklamını yapar. AVM içerisinde yer alan kiosklar mağaza dışında yer alırken bazı Satış Noktalarında ise mağaza içerisinde yer alır. Kiosk çalışmaları ile Markaların görünürlüğünü arttırır.

Online Mağaza ve Sosyal Medya Çalışmaları

Sosyal Medya çalışmaları ile Lokasyon fark etmeksizin Reklam ve pazarlamanın en değerli araçlarından birisi olan sosyal medya çalışmaları ile Marka ve Satış Noktaları arasında iletişimi kurarak çapraz pazarlama yapılır.
Marka ve Satış Noktalarını 100milyondan fazla kullanıcı hedef kitlesine ulaştırarak tüm sosyal medya kullanıcılarında marka bilinirliği yaratılır.

Web sitesi ve Online Mağaza Banner Çalışması ile Markalar Satış Noktasının online satış kanalı ya da web sitelerinde çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan, ana sayfa slider’da yer alan bannerlarda konumlandırılır ve e-ticaret kullanıcılarının ürünlere kolayca ulaşıp, satın alınması sağlanır.

Online Katalog Çalışması, Satış Noktalarının müşterilerine basılı olarak sunduğu kataloğun dijital ortam versiyonudur. OTS olarak, portföyünde yer alan ürün ve hizmetleri Satış Noktalarıyla iletişim kurarak online katalogda konumlandırıyor ve basılı kataloğun ulaşamadığı kitleye dijital ortamda ulaşır. Ürünler katalog içeriğine uygun sayfalarda konumlandırılarak direkt hedef kitleye ulaştırılır.

Mailing Çalışması ile Satış Noktası, ya da Marka hedef kitlesine ürün ve hizmetler ile ilgili toplu mail gönderimi yapılarak, çapraz satış yapılır. Yapılan mailing ile Marka Müşterisi Satış Noktasına yönlendirilirken, Satış Noktası mevcut müşterisine de Marka satışı hakkında bilinirlik sağlanır. Bu sayede mailing milyonlarca kişiye kolayca ulaşır. Satış Noktası ve Marka Müşterilerine çapraz tanıtım yapılır.

QR Servis ile Dijital Ürün Pazarlama

QR Servis, OTS ile entegre çalışan Markaların görsel ve içeriklerini barındıran servisidir. QR Servis, OTS entegrasyonu sayesinde ürünle ilgili her türlü değişikliği anlık olarak sisteme yansıtırak hem Satış Noktaların hem de müşterilerin hayatını kolayştırır. QR Servis kodun okutmasıyla birlikte devreye girer ve kullanıcı almak istediği ürünü seçerek süreci başlatır.

QR Servisin Geliştirilme Amacı, Satış Noktalarının mağaza alanlarından tasarruf etmesini, kasiyer eğitimi sorunun ortadan kaldırılması, ürün satışında kasiyere zaman kazandırılması, operasyonel iş yükünün azaltılması, ürün yönetimin kolaylaştırılması ve kullanıcının ürünlerin tamamına kolayca ulaşmasını sağlamaktır.

QR Servis Akışı,  QR Kodu Okut -Ürün – Baremi Seç ve Kasada Kolayca Satın Al akışı ile ilerler. Müşteriler, aşağıdaki süreç akışı ile kolayca ürün satın alma işlemini gerçekleştirirken, kasiyerler de hızlı bir şekilde satış işlemini sonlandırabilir.

Kullanıcı,

  • Raf Arası ve Kasa Önlerinde Duran Stickerlarda Yer Alan QR Kodu Okutur.
  • Servis Üzerinden Almak İstediği Ürünü ve Baremi Seçer.
  • Ürün ve Baremi Seçtikten Sonra Çıkan Barkodu Kasiyere Gösterir.
  • Kasiyer Barkodu Okuttuktan Sonra Ödemeyi Alır ve Satışı Sonlandırır.

QR Servis Pazarlama Çalışmaları

QR Servis Sticker olarak adlandırılan görsel çalışmalar A4 – A5  – 12 x 12 cm gibi farklı boyutlardan oluşur. Stickerlar mağazaların, kasa önlerinde, raf aralarında, dolap üzerlerinde, pandemi koruma alanı gibi müşterinin en çok görüş alanı olan yerlerde konumlandırılır.

Splash (pop up) çalışmaları, QR Servis içerisinde yer alan splash çalışması ile QR Servise giriş yapan kullanıcılara, Markanın görselinin bulunduğu pop-up açılarak kullanıcıya ürün tanıtımı yapılır.

Wobbler, Satış Noktaları raflarında konumlandırılır. QR Servis kare kod ve yönlendirmelerin yer aldığı görsel dikkat çekici görselliğiyle müşterileri QR Servise yönlendirir.

QR Servisin ile Karbon Ayak İzinin Azaltılması ve Sürdürülebilirlik

OTS olarak yüksek çevre bilinci ile hareket ederek karbon ayak izini arttıran kağıt vb. atıkların çevreye salınımını en aza indiriyoruz. QR Servis tüm süreçleri dijitale aktararak,  gereksiz kağıt atıklarının doğaya salınmasını engelliyor ve sürdürülebilirlik sağlıyoruz.

Çevre Dostu QR Servis ile Mavi ve Yeşil Bir Aradayız 

Doğadan ilham alarak tercih ettiğimiz mavi rengimizi, yine doğanın rengi yeşil ile bütünleştirerek daha fazla mavi-yeşil görmek için harekete geçiyor ve QR Servisi sizlere sunuyoruz.

Ürünlerimiz ile ilgileniyor musunuz? Bir sorunuz mu var?