OTS Biotekno Yerinde AR-GE Merkezi Mobiliva Tarafından Geliştirilen, Türkiye’nin İlk ve Tek Satış Noktası Platformudur

OTS Tüm Platformlara Entegre Çalışabilir.

Yazar Kasalar ile Fiziksel Satış Noktaları

OTS Yazılımları, Fiziksel Satış Noktalarının kullandığı Mali Yazarkasaların arka ofis yazılımları içinde kendi özgün ve patentli özellikleri ile çalışır. NCR, Toshiba (eski IBM), Diebold (eski Wincor Nixdorf), Echopos, TERA, E-Kasa, Eskimo çoklu noktalarda çalışan yazar kasaların OTS yazılımlarını bir kez arka ofis yazılımlarına entegre edilmesi ile Fiziksel Satış Noktaları artık OTS portföyündeki markaların ürünlerini satar veya işlemlerini yapma yeteneğine kavuşur. Satış Noktaları bu yeteneği ilave ciroya dönüştürerek, bu tip ürünleri kullanan veya işlemleri yapan müşteri kitlesini de mağazalarına çekmiş olur.

POS/ÖKC ile Fiziksel Satış Noktaları

Yazar Kasa ortamları gibi, POS/ ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz)’ larda da OTS özgün ve patentli özelliklerinin ilgili POS/ÖKC firmaları tarafından yazılımlarına entegre edilmesi ile cihazlarda OTS Marka Portföyünün tüm ürünlerinin satışı veya işlemlerinin yapılması mümkün olur. Böylece taşınabilir cihazlar ile müşterinin masasında, kapısında işlem yapmak mümkün olur. Daha küçük ölçekli Satış Noktalarında kullanılan ÖKC’ler sayesinde satış bölgesinde, bu tip mağazalar da dijital ürün satabilirler.

Mobil Uygulamalar ile Online Satış Noktaları

Mobil Uygulama yazılımlarına kolayca entegre olabilen OTS API’ler de özgün ve patentli algoritma ile mobil uygulamalardan OTS Marka Portföyündeki ürünlerin satışını gerçekleştirebilir. Fiziki Satış Noktalarının yanı sıra e-ticaret Mobil Uygulamalar üzerinden ya da Satış Noktalarında konumlandırılan Tablet, Akıllı Telefonlar üzerinde çalışan uygulama üzerinden dijital ürün ve operatör ürün satışı yapılabilir.

WEB

Fiziki Satış Noktası web sitelerinde Dijital ürün ya da operatör ürünü satış yapma potansiyeli olan tüm e-ticaret web siteleri üzerinden OTS entegre edilerek ürün satışı gerçekleştirilebilir. Marka entegrasyonu asenkron çalışma prensibi ile hızla sonuçlanan işlemler ile sınır tanımadan web ortamlarından satış yapılabilir. Ürün sipariş, satış, ödeme, faturalama modülleri ayrı ve her müşteri tipine göre farklı olarak çalışan OTS API ve onun arka servisleri ile tüm ticari operasyon rahatlıkla yönetilir, monitör edilir.

QR Servis

Özellikle fiziksel Satış Noktalarının mağazalarında ürün sergileme sorunlarını ortadan kaldıran ve OTS Yazar kasa yazılımlarına bağlı çalışan bir ilave servistir. Günümüzde OTS’in entegre çalışan Marka sayısı ve onların ürünleri hızla çoğalmaktadır. Operasyonun, tanıtımın daha kolay ve güncel teknolojiler ile mağazalarda yürütülmesini sağlamak için yaratılan OTS, QR Servis sayesinde üstelik kâğıt tüketimi azalır, doğa korunur. Her bir Satış Noktası için ayrı ayrı oluşturulan QR Ortamı, OTS ile entegredir ve ürün tanımları, barem tanımları, ürünlerin delist edilmesi işlemleri otomatik olarak serviste var olur veya silinir. QR işaretleri mağazada çeşitli pazarlama malzemeleri ile sergilenir ve Kasiyerlerin bilgi dokümanları arasında bulunur. Bu servis iki yönlü çalışır. Birincisi, mağazada alışveriş yapan müşteriler, satılan ürünleri bulur, okur, bilgi edinir, seçer ve barkodunu satın almak için kasiyere gösterir. İkincisi, müşteri kasada bir dijital ürün talep ettiğinde, olup olmadığını bilgi dokümanındaki QR ‘ı okutarak anlar, barkodu bulur ve satışı gerçekleştirir.

Türkiye’de Yenilik ve Değişimin Öncüsü OTS, Satış Noktalarının Kapısını QR Servis ile Dijital Dünyaya Açtı

QR Kodu Okut | Ürün ve Baremi Seç | Barkodu Kasiyere Göster

OTS, Satış Noktaları, kasalar ve online platformlarla entegre olarak binlerce dijital ürünün son kullanıcıya ulaştırılmasında anahtar rol oynar. Entegre olunan yazar kasalarda Perakende çözümlerimizin aktive edilmesiyle Dijital Ürün satışına başlanabilir.

QR Servis, Satış Noktalarının Mağaza alanlarından tasarruf edilmesi, kasiyer ürün eğitimi sorunun ortadan kaldırılması, ürün satışında kasiyere zaman kazandırılması, operasyonel iş yükünün azaltılması, ürün yönetimin kolaylaştırılması ve son kullanıcının ürünlerin tamamına kolayca ulaşabilmesi için tasarlanmıştır.

Geliştirilen QR Servis ile müşteriler, Satış Noktalarının çeşitli alanlarında konumlandırılan sticker görsellerin üzerinde yer alan QR kodu okutarak, QR Kodu Okut – Ürün ve Baremi Seç – Barkodu Kasiyere Göster adımları ile ürünü hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilir. Müşteri ayrıca servis içerisinden tüm dijital ürünler hakkında bilgi alabilir.

İşlemin son adımında çıkan barkod, kullanıcı tarafından kasiyere gösterilir. QR Servis tamamıyla OTS ile entegre çalıştığı için otomatik olarak barkodlar da yazar kasalar ile entegredir. Kasiyer, kendisine gösterilen barkodu kasada okutur ve herhangi manuel bir işlem yapmadan müşterinin seçtiği ürünü otomatik olarak ekranında görür. Son adımda ise standart ödeme alma işlemini yapar ve satışı sonlandırır.

QR Servisin Faydaları

  • Ürün yönetimini kolaylaştırır. QR Servis, Satış Noktası, yazar kasa ve ürün tanımlama ekranları kısaca OTS’in tüm süreci ile tam entegre çalışır. Bu sayede ek bir operasyon sürecine gerek kalmadan, fiyat değişimi, yeni ürün, ekleme vb. işlemler sisteme anlık olarak yansır.
  • Satış Noktalarında oluşan yoğun kasiyer sirkülasyonu sebebiyle ortaya çıkan kasiyer bilgi eksikliğini tamamen ortadan kaldırır ve müşteri memnuniyeti sağlar. Barındırdığı güncel bilgiler sayesinde aynı zamanda kasiyerler için bir eğitim servisi olarak da kullanılır.
  • QR Servis dijital bir servis olduğu için Marka ve Satış Noktalarına, kağıt, basım, lojistik gibi ek maliyetler yaratmaz.
  • Servisin içerisinde yer alan tüm bilgiler dijital ortamda tutulduğu için, dummy card, ve diğer basılı görsellerde yaşanan yıpranma, kaybolma, düşme gibi sorunları tamamen ortadan kaldırır.
  • QR Servis, (UI) kullanıcı dostu ara yüz tasarımı ve (UX) kullanıcı deneyimi göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Her profilde müşteri servisi kolayca kullanabilir ve satın alma işlemini kolay ve hızlı gerçekleştirir.
  • QR Kod Okutarak bilgiye ulaşmak, pandemi ile birlikte 7’den 70′ tüm kullanıcıların hayatına girmiş olup, kısa zamanda en çok tercih edilen bilgi alma,işlem yapma kanallarından birisi olmuştur. Bu nedenle QR Servis her demografik yapıda müşterinin kullanımına uygundur.
  • Müşteri için en güncel bilgi alma alanıdır. Müşterinin, dijital ürün görseli, Marka ve ürün kullanım koşulları gibi detaylı bilgilere ürünü satın almadan önce kolayca ulaşılmasını sağlar.
  • Çevre Dostudur. Kağıt vb. atıkların tüketimini en aza indirir ve karbon ayak izini azaltır.

Çevre Dostu QR Servis Karbon Ayak İzini Azaltarak Sürdürülebilirlik Sağlar

OTS olarak yüksek çevre bilinci ile hareket ediyor, karbon ayak izini arttıran kağıt vb. atıkların çevreye salınımını en aza indirir.

Geliştirdiğimiz QR Servis ile toplumumuza ve çevremize sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

Toplumumuzun üretim ve tüketim alışkanlıkları; enerji kaynaklarını kullanım biçimleri, beslenme alışkanlıkları, doğaya bıraktıkları atıklar, gibi birçok faaliyet sonucunda doğaya belli miktarlarda CO2 yayılır.

QR Servis, tüm süreçleri dijitale aktararak, gereksiz kağıt atıklarının doğaya salınmasını engeller ve sürdürülebilirlik sağlar.

OTS, Rengini Aldığı Doğayı Ürettiği Teknolojilerle Koruyor

Doğadan ilham alarak tercih ettiğimiz mavi rengimizi yine doğanın rengi yeşil renk ile bütünleştiriyor, dijitalleşerek karbon salınımını azaltıyoruz.

Tonlarca kağıt ve birçok araç gereç gerektiren işleri dijitale aktarıyor ve çevremizi temiz tutuyoruz.

QR Servis ile Çevreye Sunduğumuz Katkılar

Ürünlerimiz ile ilgileniyor musunuz? Bir sorunuz mu var?